Turistický región
Nízke Tatry, Jasná, v Tatrách, Stredné Slovensko, Horehronie, Chopok, Chopok Juh, Banskobystrický kraj, Slovenské rudohorie, Veporské vrchy

Chata Trangoška

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Tále

Nadmorská výška: 1020 m.n.m.

Chata na úpätí horského masívu Nízkych Tatier, v závere doliny Bystrá, v lokalite Chopok – juh. Celoročne otvorená chata je dostupná autom a je ideálnym dovolenkovým miestom. V lete je východiskovým bodom na najvyšší vrchol Ďumbier a druhý najvyšší vrchol Nízkych Tatier Chopok a v zime je tu možnosť lyžovania v najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku Ski Jasná, ktorého dominantou je vrchol Chopok s novou panoramatickou terasou a reštauráciou. Stredisko disponuje zjazdovkami všetkých stupňov obtiažnosti dĺžke 29 km, z toho 21 km je na severe a 8 km na juhu Chopku.

Trangoška pozostáva z dvoch častí. V hlavnej chate sa nachádza recepcia s denným barom a reštauráciou a taktiež ubytovanie pre 54 osôb. K dispozícii sú 4 izby aj so sociálnym zariadením, ostatné izby sú vybavené len umývadlom a sociálne zariadenie na chodbe je spoločné. Priľahlá chata s kapacitou 24 lôžok má k dispozícii 8 dvojposteľových izieb a jednu 8-miestnu klubovňu. Je výborným riešením najmä pre väčšie skupiny, ale aj pre jednotlivcov.


Najčastejšie otázky o atrakcii Chata Trangoška

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3