Turistický región
Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Západné Tatry, Liptovská Mara
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Chata pod Náružím Červenec

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Bobrovec
Obľúbené

Nadmorská výška: 1420 m.n.m.

Chata v Západných Tatrách, obkolesená Babkami, Malou a Veľkou kopou, Ostrým a Sivým vrchom, cca dve hodiny chôdze od obce Jalovec. Stavebná história siaha až do roku 1969, kedy boli položené prvé základy chaty. Konečnú podobu dostala terajšia chata až po jej rekonštrukcii v rokoch 1999 - 2000.

Majiteľom chaty je obec Bobrovec, chata je v správe Chatárskeho spoločenstva CHS a jej systém fungovania je vcelku ojedinelý. Za chod a prevádzku chaty sa starajú na dobrovoľníckej báze členovia CHS, t.z. vždy po dvoch vykonávajú na chate víkendové služby, starajú sa o jej úrdžbu a zásobovanie. Prehľad nad celou správou chaty má chatár volený z členov CHS. Chata je v mimosezóne otvorená len počas víkendov (od piatku 17:00 hod. do nedele 15:00 hod.), v letnej sezóne nepretržite.

Chata poskytuje ubytovanie v troch izbách s maximálnou kapacitou izby 10 návštevníkov a s možnosťou prípravy jedál z vlastných zásob v kuchyni so šporákom a varičom. Je tiež miestom organizovania rôznych športových akcií a pretekov, ktoré majú niekoľkoročnú tradíciu.


Najčastejšie otázky o atrakcii Chata pod Náružím Červenec

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3