Chata pod Chlebom

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Martin, Šútovo

Nadmorská výška: 1423 m.n.m.

Horská chata s celoročnou prevádzkou sa nachádza na južnej strane Malej Fatry. Bola postavená v roku 1930 a vypálená ustupujúcimi nemeckými vojakmi v roku 1945. Neskôr obnovená, 12. apríla 1982 chata opäť vyhorela a opätovne bola postavená až v roku 1982 na mieste hospodárskej budovy bývalej chaty.

Na chate je možnosť ubytovania vo viacposteľových izbách alebo na povale vo vlastnom spacáku (povala je zateplená a vykurovaná). Každá izba v chate má svoje meno a to podľa výhľadu z jej okna: Magura, Chleb, Kriváň. Na chate sa môžete dobre najesť aj napiť každý deň od 7.00 do 22.00 hod. a dostatok teplého jedla sa tu nájde aj pre väčšie skupiny.

Výstup na chatu je stredne náročný a prístup je možný z niekoľkých strán. Prístup k chate od vrcholu sedačkovej lanovky od chaty Vrátna po zelenej turistickej značke (dĺžka trasy 3 hod.) alebo po žltej značke od vrcholu Hromové na hlavnom hrebeni Krivánskej Malej Fatry. Z Turčianskej kotliny je prístupná po zelenej značke od autokempingu Trusalová alebo po modrej značke zo Šútova. Asi 30 min. od chaty sú Mojžišove pramene a 1:30 hod. 38 m vysoký Šútovský vodopád. Najčastejšie otázky o atrakcii Chata pod Chlebom

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3