Turistický región
Nízke Tatry, v Tatrách, Stredné Slovensko, Horehronie, Chopok Juh, Banskobystrický kraj, Slovenské rudohorie, Veporské vrchy, Čertovica

Chata Jarabatá u Čika

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Brezno, Jarabá

Nadmorská výška: 870 m.n.m.

Chata je postavená na južnom svahu Nízkych Tatier v hornej časti obce Jarabá. Menšia chata s celoročnou prevádzkou aj so stravovaním ponúka veľa možností na aktívny oddych. V letnej sezóne je to turistika, cyklistika, splavovanie Hrona a Belej, tenis, golf, zber lesných plodov a v zimnom období lyžovanie, skialpinizmus, bežkovanie, sánkovanie a iné. Nachádza sa len 6 km od horského lyžiarskeho strediska Čertovica, 6 km od Mýta pod Ďumbierom, 18 km od chaty je Chopok Juh a 10 km Tále. Na chate je aj možnosť ubytovania a to vo vykurovanom podkroví vo vlastnom spacáku alebo v štyroch izbách. Sociálne zariadenia sú v chate dve (spoločné). 

Hneď pri chate začínajú dva turistické chodníky, ktoré sa napájajú na hlavný hrebeň Nízkych Tatier a pekná je aj turistická trasa Kumštovou dolinou do Kumštovového sedla na Lajštroch, Čertovicu a „starou cestou“ na Jarabú. Po dohovore s chatárom je možný aj odvoz turistov, personál chaty rád a ochotne poradí ohľadom túr a pri väčších skupinách je možné objednať si aj horského sprievodcu alebo inštruktora na splav. 


Najčastejšie otázky o atrakcii Chata Jarabatá u Čika

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3