Bikepark Veľká Rača

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Čadca, Oščadnica

Bike park na severe Slovenska v Kysuckých Beskydách, 36 km severne od Žiliny, je súčasťou areálu Snowparadise Veľká Rača. K dispozícií je 5 vyznačených tratí (2 jednoduché, 1 stredne ťažká a 2 ťažké trate) na horských bicykloch v celkovej dĺžke až 10,6 km. Prírodné trate pre náročných obsahujú umelé a aj prírodné skoky, vlny a klopené zákruty. Na štart tratí je možné sa dostať štvorsedačkovou lanovkou alebo aj s bicyklom. Súčasťou Bike parku sú aj úseky vhodné na jazdu na horských kolobežkách, trať Family. Kolobežku si je možné požičať pri výstupe z lanovky hneď vedľa ďalších atrakcií.

Enduro trať označená červenou farbou, začína z lokality Marguška. Na začiatok trate sa je možné dostať štvorsedačkovou lanovkou na vrcholovú stanicu v časti Dedovka a odtiaľ ešte 650 m k ďalšej lanovke s názvom Marguška, kde trať začína. Trasa je určená najmä pre skúsených jazdcov. Downhill pro, čierna trať náročná, začína od vrcholovej stanice lanovky Marguška, rovnako ako červená trať Enduro. Trať je vhodné využiť aj na organizáciu pretekov či tréningových kempov pre skúsených pretekárov. Free ride označená modrou farbou vedie od vrcholovej stanice lanovky Dedovka po lesnej ceste až k dolnej stanici lanovky. Táto trať je stredne náročná. Family, zelená trať vedie od vrcholovej stanice lanovky Dedovka po jej dolnú – nástupnú stanicu. Je určená aj pre menej zdatných jazdcov. Neobsahuje náročné skoky ani prekážky. Mountain, žltá trať nenáročná trať, je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Je to najdlhšia trať a začína rovnako ako predchádzajúce trate z vrcholovej stanice lanovky Dedovka.

V Bike parku platia prísne bezpečnostné opatrenia. Cyklisti jazdia na vlastnú zodpovednosť, do 15 rokov len v sprievode rodiča alebo zákonného zástupcu, 15 - 18 rokov len so súhlasom rodiča alebo zákonného zástupcu. Jazda ako aj vstup do Bike parku je mimo prevádzkových hodín a bez zakúpenia vstupenky zakázaná. Cenník a prevádzková doba Bike parku.Najčastejšie otázky o atrakcii Bikepark Veľká Rača

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3