Bike park Malinô Brdo

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Ružomberok, Ružomberok

Nadmorská výška: 545 - 1 209 m n. m.

Stredisko Malinô Brdo sa nachádza v krásnom prostredí Veľkej Fatry asi 1 km od centra mesta Ružomberok v príjemnom prostredí Hrabovskej doliny. V zime známe lyžiarske stredisko, počas letnej sezóny stredisko, ktorého okolie ponúka výborné možnosti pre turistiku a cykloturistiku.

Pre milovníkov adrenalínu sú tu k dispozícii trasy pre horské terénne kolobežky, káry a pre vyznávačov zjazdového bicyklovania Bike Park. Bol otvorený v roku 2009 a s celkovou dĺžkou trás viac ako 10 km patrí medi najlepšie bikerské parky na Slovensku. K dispozícii je 10 trailov pre zjazd na horských bicykloch odstupňovaných podľa náročnosti od tých jednoduchých až po tie najzložitejšie. Najťažšia, downhillová zjazdovka, spĺňa medzinárodné kritériá a s dĺžkou 2 200 m prekoná výškový rozdiel približne 400 m. Okrem trás pre zjazdové bicyklovanie sú súčasťou parku aj úseky vhodné pre jazdu na horských terénnych kolobežkách. V údolnej stanici kabínkovej lanovky sa nachádza požičovňa a predajňa značkových bicyklov a vybavenia, ktoré je možné na štart pohodlne dopraviť 8-miestnou kabínkovou lanovkou.

V okolí strediska sú samozrejme aj atraktívne horské cyklotrasy vhodné pre MTB bicykle, ďalej dve trasy pre špeciálne horské kolobežky a horské káry – asfaltová s dĺžkou 5 km (biela) pre začiatočníkov a deti, a Rookie Line (zelená) pre už skúsenejších. Pre viac info o prevádzkovej dobe a cenníkoch pozri TU.

MapyNajčastejšie otázky o atrakcii Bike park Malinô Brdo

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3