Turistický región
Stredné Slovensko, Horehronie, Hont, Banskobystrický kraj, Pohronie, Štiavnické vrchy
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Banka Lásky Banská Štiavnica

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Štiavnica, Banská Štiavnica
Obľúbené

ZATVORENÉ AŽ DO ODVOLANIA

Zážitkový dom o najdlhšej básni sveta Marína v samotnom centre Banskej Štiavnice, v dome, kde bývala básnicka múza Andreja Sládkoviča. Vznikol tu zaujímavý priestor pre všetkých zamilovaných. Banka Lásky alebo Trezor Lásky je miestom, kde Marína uchovala pôvodný rukopis našej najznámejšej ľúbostnej básne od A. Sládkoviča. Jedinečný nápad zachovania pôvodného domu Maríny a celosvetovej propagácie najdlhšej zamilovanej básne na svete sa ukázal ako skvelý zážitok v rámci návštevy Banskej Štiavnice.

Hodinová prehliadka zážitkového domu zabaví, romanticky poteší každé zamilované srdce. Jediný Trezor Banky Lásky na svete, ktorý je zložený z textu básne, poskytne návštevníkom miesto úkrytu pre ich vyznania. A tak si v ňom môžu uchovávať svoje symboly svojej lásky.

Zážitkový dom okrem iného predstavuje aj hovoriace obrazy, nahovorené našimi známymi slovenskými hercami, láskomer alebo zaľúbenú poštu. Každému písmenku, znaku a medzere básne Marína je priradená jedna Schránka. Na každej Schránke je kúsok originálneho Sládkovičovho rukopisu básne z roku 1846. Schránku, v ktorej si návštevník uschová kúsok svojej lásky, aby sa mu nestratila, je možné vlastniť jeden rok alebo navždy a to za poplatok. A tak už stovky ľudí z celého sveta majú svoje príbehy uschované v Schránkach v Trezore Lásky v B. Štiavnici. Viac info o otváracích hodinách a cenách pozri TU.


Najčastejšie otázky o atrakcii Banka Lásky Banská Štiavnica

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3