Turistický región
Stredné Slovensko, Podpoľanie, Banskobystrický kraj, Pohronie, Kremnické vrchy, Javorie
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Arborétum Borová hora

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Zvolen, Zvolen
Obľúbené

Učelové, vedecko-pedagogické, pracovisko Tehnickej Univerzity vo Zvolene je chráneným areálom v obciach Sliač a Zvolen, cca 3 km od Zvolena, uvelebené v povodí rieky Hron. Za začiatok vzniku Arboréta Borová hora sa oficiálne považuje 30. marec 1965, kedy sa začali realizovať prvé výsadby. V súčasnosti má rozlohu 50 ha, v roku 1981 bolo vyhlásené za chránený areál a návštevníci v ňom majú možnosť obdivovať viac ako 1000 foriem a kultivarov rôznych druhov drevín, 900 rôznych sort ruží a taktiež kaktusy a sukulenty.

Arborétum Borová hora poskytuje široký priestor vo výučbe najmä pre študentov Lesníckej fakulty, Fakulty ekológie a environmentalistiky, Drevárskej fakulty ako aj poslucháčov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. V arboréte sú počas roka organizované aj pravidelné akcie akými sú Týždeň rododendronov a Týždeň ruží.

Arborétum je otvorené pre verejnosť v mesiacoch marec - október počas pracovných dní (pondelok - piatok), od 7:00 do 15:00 hod. Predaj izbových rastlín je počas celého roka, predaj drevín od apríla do októbra v pracovných dňoch. Informácie o poplatkoch a službách.Najčastejšie otázky o atrakcii Arborétum Borová hora

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3