Arborétum Borová hora

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Zvolen, Zvolen

Učelové, vedecko-pedagogické, pracovisko Tehnickej Univerzity vo Zvolene je chráneným areálom v obciach Sliač a Zvolen, cca 3 km od Zvolena, uvelebené v povodí rieky Hron. Za začiatok vzniku Arboréta Borová hora sa oficiálne považuje 30. marec 1965, kedy sa začali realizovať prvé výsadby. V súčasnosti má rozlohu 50 ha, v roku 1981 bolo vyhlásené za chránený areál a návštevníci v ňom majú možnosť obdivovať viac ako 1000 foriem a kultivarov rôznych druhov drevín, 900 rôznych sort ruží a taktiež kaktusy a sukulenty.

Arborétum Borová hora poskytuje široký priestor vo výučbe najmä pre študentov Lesníckej fakulty, Fakulty ekológie a environmentalistiky, Drevárskej fakulty ako aj poslucháčov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. V arboréte sú počas roka organizované aj pravidelné akcie akými sú Týždeň rododendronov a Týždeň ruží.

Arborétum je otvorené pre verejnosť v mesiacoch marec - október počas pracovných dní (pondelok - piatok), od 7:00 do 15:00 hod. Predaj izbových rastlín je počas celého roka, predaj drevín od apríla do októbra v pracovných dňoch. Informácie o poplatkoch a službách.Najčastejšie otázky o atrakcii Arborétum Borová hora

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3