Turistický región
Stredné Slovensko, Veľká Fatra, Banskobystrický kraj, Kremnické vrchy
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Aqualand Banská Bystrica

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Bystrica, Banská Bystrica
Obľúbené

Aqualand s rozľahlými vodnými plochami na kúpanie (22.000 m2) a zábavou (6.000 m2), plochami na ležanie a oddych (25.000 m2) v oddychovej časti mesta Banská Bystrica obklopený zeleňou.

Vodný zábavný park ponúka 6 bazénov s teplotou vody 25 - 32°C - 1 plavecký bazén (50 m), veľký „L“ bazén s 2 tobogánmi a štvor-dráhovou 60 m dlhou šmykľavkou, 1 plavecký olympijský termálny bazén „I“ (50 m, 28°C ) a 3 bazény pre deti. K dispozícii je množstvo atrakcií ako tobogány, vodné trampolíny, skákadla, rôzne prekážky a aquazorbing, Wakeboardingová priama dráha s dĺžkou 400 m, In Line asfaltový okruh na korčuľovanie na kolieskových korčuliach a beh dlhý 900 m, detský zábavný park s autíčkami a motorkami na batérie. Samozrejmosťou sú aj ihriská na plážový volejbal, futbal, bedminton, bowling.

Súčasťou areálu je aj prírodné jazero s rozlohou 2,5 ha obklopené zeleňou s možnosťou kúpania sa (na jednej strane) ako aj člnkovania a využívania vodných bicyklov (na druhej strane jazera). Kúpanie v jazere obnovili po 20-tich rokoch a to vďaka  nepretržitému čisteniu vody na otoku. Wakeboardingový park, v ktorom je voda neustále v pohybe, zasa napomáha k okysličovaniu vody v jazere a znižovaniu procesu tvorenia rias.

V areáli sa nachádzajú bufety s rýchlym občerstvením, ktoré ponúkajú hotové a vyprážané jedlá, čerstvé langoše, nanuky, zmrzlinu, alko i nealko nápoje. Ďalej sú to: najväčšie stredisko s občerstvením Rotunka s bohatou ponukou jedál, stredisko Pirátska loď s jedlami pariamo z grilu, Baby bar a Wake coffe bar s terasou a výhľadom na jazero. Pre deti je to stredisko Fun Park s nafukovacími atrakciami, autíčkami a zábavnými automatmi, v ponuke sú nanuky, cukrová vata, ľadová drť, popcorn, chipsy a nealko nápoje. Parkovanie je zabezpečené pri areály kúpaliska a je spoplatnené. Cenník Aqualandu.Najčastejšie otázky o atrakcii Aqualand Banská Bystrica

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3