Aqualand Banská Bystrica

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Bystrica, Banská Bystrica

Aqualand s rozľahlými vodnými plochami na kúpanie (22.000 m2) a zábavou (6.000 m2), plochami na ležanie a oddych (25.000 m2) v oddychovej časti mesta Banská Bystrica obklopený zeleňou.

Vodný zábavný park ponúka 6 bazénov s teplotou vody 25 - 32°C - 1 plavecký bazén (50 m), veľký „L“ bazén s 2 tobogánmi a štvor-dráhovou 60 m dlhou šmykľavkou, 1 plavecký olympijský termálny bazén „I“ (50 m, 28°C ) a 3 bazény pre deti. K dispozícii je množstvo atrakcií ako tobogány, vodné trampolíny, skákadla, rôzne prekážky a aquazorbing, Wakeboardingová priama dráha s dĺžkou 400 m, In Line asfaltový okruh na korčuľovanie na kolieskových korčuliach a beh dlhý 900 m, detský zábavný park s autíčkami a motorkami na batérie. Samozrejmosťou sú aj ihriská na plážový volejbal, futbal, bedminton, bowling.

Súčasťou areálu je aj prírodné jazero s rozlohou 2,5 ha obklopené zeleňou s možnosťou kúpania sa (na jednej strane) ako aj člnkovania a využívania vodných bicyklov (na druhej strane jazera). Kúpanie v jazere obnovili po 20-tich rokoch a to vďaka  nepretržitému čisteniu vody na otoku. Wakeboardingový park, v ktorom je voda neustále v pohybe, zasa napomáha k okysličovaniu vody v jazere a znižovaniu procesu tvorenia rias.

V areáli sa nachádzajú bufety s rýchlym občerstvením, ktoré ponúkajú hotové a vyprážané jedlá, čerstvé langoše, nanuky, zmrzlinu, alko i nealko nápoje. Ďalej sú to: najväčšie stredisko s občerstvením Rotunka s bohatou ponukou jedál, stredisko Pirátska loď s jedlami pariamo z grilu, Baby bar a Wake coffe bar s terasou a výhľadom na jazero. Pre deti je to stredisko Fun Park s nafukovacími atrakciami, autíčkami a zábavnými automatmi, v ponuke sú nanuky, cukrová vata, ľadová drť, popcorn, chipsy a nealko nápoje. Parkovanie je zabezpečené pri areály kúpaliska a je spoplatnené. Cenník Aqualandu.Najčastejšie otázky o atrakcii Aqualand Banská Bystrica

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3