Turistický región
Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Amfiteáter Východná

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Východná
Obľúbené

Obec Východná je známa každoročným organizovaním Folklórného festivalu Východná, ktorý je najstarším a najrozsiahlejším celoslovenským festivalom ľudovej kultúry s medzinárodnou účasťou na našom území. V amfiteátri obce sa tak prezentuje niekoľko umeleckých autorských programov, ktorých súčasťou sú i víťazi celoštátnych súťažných prehliadok folklórnych skupín, súborov, detských súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov muzikantov i tanečníkov.

Prírodný drevený miestny amfiteáter inšpirovaný autentickou liptovskou architektúrou, ktorý je dejiskom rôznych národopisných slávností, prešiel v posledných rokoch rekonštrukciou. Jeho dominantou je 28 m vysoká vyhliadková veža Májka, ktorá ponúka krásny panoramatický výhľad na rozľahlé okolie a Vysoké Tatry. Vežu je možné vidieť už z diaľky pri vstupe do dediny Východná. Veľký amfiteáter tzv. Veľká scéna je dejiskom Folklórneho festivalu Východná a ponúka viacero miest na sedenie, výborný zvuk a tiež krásny výhľad. Súčasťou areálu amfiteátra je aj novovybudovaná časť tzv. Malá scéna, v ktorej sa nachádza aj spomínana vyhliadková veža Májka.

V areáli je aj prírodná expozícia drevených ľudových plastík a je možné si ich pozrieť kedykoľvek. Areál amfiteátra je otvorený počas celého roka, vedie k nemu chodník, parkovanie je možné v obci Východná.Najčastejšie otázky o atrakcii Amfiteáter Východná

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3