Amfiteáter Východná

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Východná

Obec Východná je známa každoročným organizovaním Folklórného festivalu Východná, ktorý je najstarším a najrozsiahlejším celoslovenským festivalom ľudovej kultúry s medzinárodnou účasťou na našom území. V amfiteátri obce sa tak prezentuje niekoľko umeleckých autorských programov, ktorých súčasťou sú i víťazi celoštátnych súťažných prehliadok folklórnych skupín, súborov, detských súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov muzikantov i tanečníkov.

Prírodný drevený miestny amfiteáter inšpirovaný autentickou liptovskou architektúrou, ktorý je dejiskom rôznych národopisných slávností, prešiel v posledných rokoch rekonštrukciou. Jeho dominantou je 28 m vysoká vyhliadková veža Májka, ktorá ponúka krásny panoramatický výhľad na rozľahlé okolie a Vysoké Tatry. Vežu je možné vidieť už z diaľky pri vstupe do dediny Východná. Veľký amfiteáter tzv. Veľká scéna je dejiskom Folklórneho festivalu Východná a ponúka viacero miest na sedenie, výborný zvuk a tiež krásny výhľad. Súčasťou areálu amfiteátra je aj novovybudovaná časť tzv. Malá scéna, v ktorej sa nachádza aj spomínana vyhliadková veža Májka.

V areáli je aj prírodná expozícia drevených ľudových plastík a je možné si ich pozrieť kedykoľvek. Areál amfiteátra je otvorený počas celého roka, vedie k nemu chodník, parkovanie je možné v obci Východná.Najčastejšie otázky o atrakcii Amfiteáter Východná

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3