Turistický región
Liptov, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy, Malinô Brdo
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Aeroklub - Letisko Ružomberok

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Ružomberok, Lisková
Obľúbené

Neverejné vnútroštátne civilné letisko s nepravidelnou dopravou v blízkosti mesta Ružomberok, v obci Liskova. Jeho prevádzkovateľom je Aeroklub Ružomberok. Prvé základy športového lietania v Ružomberku boli položené v roku 1941 a výborné letové podmienky, ľahká dostupnosť z Ružomberka a okolitých dedín rozhodli, ze v roku 1951 sa začalo s výstavbou letiska Lisková – Ružomberok. Aeroklub má dva odbory: motorový a bezmotorový. Úzko spolupracuje s Deltaklubom Ružomberok a s leteckými modelármi, ktorí sú jeho súčasťou. Členom aeroklubu sa môže stať každý po prekročení hranice 15 rokov a zaplatení členského poplatku. Jednou zo základných činností aeroklubu je aj výcvik nových pilotov vetroňov – kvalifikácie SPL za poplatok. Výcvik pozostáva z teoretickej a praktickej časti vykonávanej na cvičnom dvojmiestnom vetroni L13A Blaník.

Aeroklub ponúka: Vyhliadkové lety s lietadlom Cessna 172 spskyhawk. Lietadlo je určené pre pilota a troch cestujúcich. Je na vás akú trasu si vyberiete, alebo si necháte poradiť od skúseného pilota. Let v oblakoch je nezabudnuteľný zážitok pre všetkých milovníkov výšok, ktorých nadchne pohľad z vtáčej perspektívy na Liptov, Roháče, Nízke alebo Vysoké Tatry. Tandemové zoskoky so skúseným inštruktorom. V ponuke je aj sólo zoskok. Let lietadlom trvá cca 20 min., výskok je vo výške 3000 m nad zemou, voľný pád 35 sekúnd rýchlosťou okolo 200 km/h, pokojný alebo adrenalinový let na padáku trvá 5 - 7 min., po pristáti obdrží každý certifikát o absolvovaní tandemového alebo sólo zoskoku.

Pre popularizáciu leteckého športu Aeroklub organizuje každé dva roky letecké dni a to za spoluúčasti vojenského, civilného letectva a zahraničných pilotov.


Najčastejšie otázky o atrakcii Aeroklub - Letisko Ružomberok

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3