Náš pobyt v Kúpeľoch Sliač

Celkovo hodnotíme kúpele výborne. Milý personál, chutná strava, nádherná príroda a najdôležitejšie liečivé účinky minerálnych vôd a procedúr.

Návštevu Kúpeľov Sliač sme spojili s medzinárodnými leteckými dňami SIAF, ubytovali sme sa v apartmáne, ktorý sme si objednali dva mesiace pred pobytom, nakoľko ak je pekné počasie, tak tesne pred SIAF v Sliači a okolí izbu voľnú nenájdete.

Prvý dojem je príjemný, lebo kúpele ležia v nádhernom parku a tak nás privítala pekná zeleň, stromy, kvety. Samotné budovy sú staršie, patria štátu, čo nám je ľúto, že ich nezveľaďuje. V kúpeľnom areáli nájdete ďalšie kúpeľné domy, ktoré sú prázdne a chátrajú. Pracovníci kúpeľov, ale robia čo môžu a tak aj keď sú kúpele staršie, tak je vidno, že sa o ne starajú, všade bolo pekne čisto, vymaľované, upratané.

Prečo nájdete v Kúpeľoch Sliač opustené budovy, ktoré chátrajú? Viac sa dozviete tu:
http://dennik.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy/318786-nekonecna-kauza-kupelov-sliac-ma-15-rokov
http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-/cislo-August/kauza-kupele-sliac-zavana-korupciou.html
https://www.zzz.sk/clanok/2669-chronologia-privatizacie-kupelov-sliac-a-kovacova

Naše video z kúpeľov

Americký vrtuľník Black Hawk na medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2015.
americký vrtuľník Black Hawk

Sliač je malé mestečko a tak sa do kúpeľov dostanete úplne jednoducho. Z diaľnice idete iba rovno do Sliača, prejdete cez mestečko a na jeho konci v kopci ležia samotné kúpele. Ako prvé je parkovisko, ale pri nástupe na pobyt je možné zájsť autom až priamo pred liečebný dom Palace a vyložiť si batožinu. Následne je potrebné miesto pre kúpeľným domom opustiť, nakoľko je to iba pre pár áut.

Parkovanie

Parkovisko pred kúpeľným domom Palace.
Parkovisko pred kúpeľným domom Palace

Parkovisko pre kúpeľných hostí je platené, nestrážené a vzdialené približne 400 metrov od liečebného domu.


parkovisko

Kúpeľný hotel Palace

Samotný liečebný dom Palace poskytuje iba ubytovanie a nachádza sa tu tiež sála pre tanečné večierky a vystúpenia, neposkytuje sa tu ani strava a ani procedúry. Interiér je starší, pochádza z čias socializmu. Izby sú zrekonštruované, pekné, udržiavané a skoro všetky s oddelenými lôžkami. Kúpele majú aj staršie izby RETRO pre klientov zdravotných poisťovní, ktoré sa predávajú na vyžiadanie aj samoplatcom, ktorí sú menej nároční na ubytovanie. Do kúpeľov sa predsa chodia liečiť. Prevažná klientela je v seniorskom veku, ale stretnete tu aj mladých, či rodiny s deťmi. My sme sa ubytovali v peknom priestrannom apartmáne, kde dosiahol aj signál WiFi, pretože internet je iba pri recepcii a v hale a blízkych izbách. Z balkóna v apartmáne sme mali nádherný výhľad na lietadlá, ktoré lietali počas leteckých dní a ktorých vystúpenia sme nestihli na mieste akcie.

Paula a Peter Sorgerovci.
Paula a Peter Sorgerovci

Pekný apartmán, v ktorom sme boli ubytovaní.
apartmán spálňa

apartmán  obývacia miestnosť

apartmán  obývacia miestnosť

apartmán kúpelňa

Pohľad z balkóna v apartmáne.
pohľad z balkóna v apartmáne

Liečba a liečivá termálna voda

V kúpeľoch sa liečia choroby obehového ústrojenstva, onkologické ochorenia, choroby pohybového ústrojenstva a ženské choroby. Vyviera tu jedinečný liečivý prameň s vysokým obsahom oxidu uhličitého. Vo svete sa nachádzajú len tri miesta s podobným zložením liečivej minerálnej vody a to v Argentíne, Austrálii a Španielsku.

Skoro všetky procedúry sa podávajú v Kúpeľnom Dome, ktorý sa nachádza asi 350 metrov od LD Palace. Interiér je starší, tiež z obdobia socializmu, ale takisto je o budovu postarané, všetko je udržiavané.
Liečebný dom Kúpele Sliač

Stravovanie

Na stravu sa dochádza asi 200 metrov po krytej kolonáde. My sme boli so stravou veľmi spokojní. Varili chutnú domácu stravu, porcie podávali dosť veľké.
reštaurácia

Kúpeľný park

Kúpeľný park je naozaj nádherný, veľký, celkovo odporúčame kúpele tým, ktorí majú radi prechádzky. V areáli sa nachádzajú liečivé pramene a taký unikát spomenieme, že vyvierajú v tesnej blízkosti a každý má iné minerálne zloženie.

Pre malé deti moc toho v kúpeľoch nenájdete, kúpele nemajú detský kútik, ale v parku sa nachádza detská preliezka so šmýkačkou. V lete je pre kúpeľných hostí cenovo zvýhodnený vstup na termálne kúpalisko. Pri kúpalisku sú hosťom k dispozícii tenisové kurty. Večer bývajú vonku tanečné zábavy, či vystúpenia.

detská preliezka so smýkačkou

pohľad z balkóna dvojlôžkovej izby

kúpalisko Sliač

liečebný dom Bratislava Sliač

Krytá kolonáda, ktorou sa dostanete k rezervačnému oddeleniu, butikom, ako aj do reštaurácie, či kaviarne.
kolonáda

tenisové kurty

západ slnka

západ slnka

Známy drahocenný klavír značky Weinbach, ktorý vrátil Viliam Soboňa Kúpeľom Sliač.
Klavír Weinbach, ktorý vrátil Viliam Soboňa Kúpeľom Sliač

Mohlo by vás zaujímať

Môžete si pozrieť oficiálny popis, ako aj všetky akciové pobyty z našej ponuky.

Pripájame niekoľko zaujímavých článkov o Kúpeľoch Sliač:
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/stat-hlada-strategickeho-investora-kupele-sliac.html
http://ww.plusjedenden.sk/slovensko/spolocnost/sobona-kupele-piestany-nedostane.html
http://www.noviny.sk/c/slovensko/sobona-neziska-od-statu-spat-kupele-sliac-a-kovacova
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/326953-preda-stat-svoj-podiel-v-kupeloch-sliac/