Turistický región
Stredné Slovensko, Západné Slovensko, Horná Nitra, Vtáčnik, Strážovské vrchy, Ponitrie, Trenčiansky kraj

Pieskové sochy Bojnice

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Prievidza, Bojnice

Jedinečná výstava pieskových hradov a zámkov v Bojniciach je súčasťou športovo-zábavného areálu na ihrisku Pod farou. Návštevníci výstavy majú možnosť zoznámiť sa s pieskovými verziami Bratislavského a Oravského hradu, Bojnického zámku, hradu Strečno, Spišského a Trenčianskeho hradu, hradu Krásna Hôrka, Smolenického zámku a Kežmarského hradu. S nápadom usporiadať výstavu prišiel Viktor Reisel, ktorý sa inšpiroval podobnými výstavami v zahraničí, a oslovil umelcov zo Slovenska, ktorí sa na podobných výstavách podieľajú. A tak vznikli makety deviatich hradov doplnené pieskovými sochami rozprávkových bytostí ako drak, princezná či kráľ, ktoré vytvorili slovenskí umelci - sochári pod taktovkou Adama Bakoša, ktorý stojí za takými projektmi ako je impozantná bazilika, Tatranský ľadový dóm na Hrebienku, či Drevené kráľovstvo v Liptovskom Jáne. Sochári na vytvorenie tohto diela použili až 130 ton piesku a spoločnými silami ho postavili približne za dva týždne.

V areáli sa nachádzajú aj nafukovacie atrakcie pre deti, detské a bývalé futbalové ihrisko a bistro s občerstvením aj s terasou. Do budúcnosti sa plánuje s letným kinom a rôznymi športovými a kulturnými akciami. Parkovanie v areáli je bezplatné.

Štvrtý ročník unikátnej výstavy "Pieskové kráľovstvo v Bojniciach" bude otvorené v máji pondelok - piatok od 14.00 do 19.00 hod., sobota - nedeľa od 10.00 do 19.00 hod. Počas sezóny sa otváracie hodiny upravia. Ak bude priaznivé počasie, výstava by mala byť otvorená do konca októbra. Piesková výstava je skvelá príležitosť na rodinný výlet, v rámci ktorého môžete navštíviť aj Zoologickú záhradu, Bojnický zámok, alebo vyhliadkovú vežu Čajka a pod ňou vybudovanú rozprávkovú Šmolko dedinku.Najčastejšie otázky o atrakcii Pieskové sochy Bojnice

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3